-
<<< strona główna Londyn - dzień pierwszy.
 
Pierwszy dzień zwiedzania Londynu. Trasa: Old Street - Katedra św. Pawła - Tate Modern - Tower Bridge - Tower of London - Loyd`s of London. Obiektyw Sigma 17-70mm f/2,8-4 DC Macro OS HSMC. Maj 2015r.
Pięć dni w Londynie!
Intensywne zwiedzanie z naciskiem na stadiony, architekturę, sztukę i to co trzeba zobaczyć...
Londyn opisałbym jednym zdaniem jako totalną mieszankę i różnorodność. Dotyczy to ludzi, architektury, sztuki.
Naszą uwagę zwraca oczywiście lewostronny ruch na ulicach, ignorowanie czerwonych świateł przez pieszych i możliwość piknikowania na trawnikach w parkach.
No i te symbole - piętrowe autobusy, niepowtarzalne taksówki, czerwone budki telefoniczne...
Dzień pierwszy - lot o 6.00 z Modlina, przylot na lotnisko London Stansted o 7.55 (po cofnięciu wskazówek zegarków o jedną godzinę). Potem godzinka jazdy Easy Busem i o 10.30 wysiadamy na Old Street.
Planowana trasa to:
dzielnica City (Guildhall, Katedra św. Pawła), most Millenium Bridge, Tate Modern, spacer nad Tamizą do mostu Tower Bridge, powrót do City.
Wszystko na własnych nogach, z plecakami, ale spokojnie i bez większego wysiłku.
Zakwaterowanie w dzielnicy Leyton we wschodnim Londynie.
Old Street           następne >>>
1/50 Dwa symbole Londynu - piętrowy autobus w kolorze czerwonym - w tym przypadku nowoczesny tabor, ale będą i stare piętrusy. Drugi symbol to londyńska taksówka - tradycyjnie w kolorze czarnym, ale zobaczymy też kolory szare, różowe, żółte. A ciekawostką jest, że firma produkująca te auta od 1919 roku, w roku 2013 została kupiona przez chińską spółkę Geely... Znak czasów.
-